Положення про відкликання публікацій

Ми виступаємо за дотримання принципів COPE, проти всіх можливих правопорушень. Особлива увага приділяється перевірці робіт на оригінальність та уникненню випадків плагіату.

ПОВТОРНЕ НАДСИЛАННЯ

Автори повинні представити рукописи, які є унікальними і не повинні бути подані до жодного іншого журналу (за винятком деяких незвичайних обставин і тільки зі схвалення рецензента). Іноді автори можуть ігнорувати цю вимогу, надсилаючи один і той самий документ до кількох журналів або надсилаючи кілька документів на основі одного й того самого дослідження. Як і у випадку плагіату, повторне надсилання може набувати різних форм: буквальне копіювання, часткове, але суттєве копіювання або навіть перефразоване копіювання дослідження. Порушення цієї політики призведе до негайного відхилення разом із можливими санкціями проти авторів.

МАНІПУЛЯЦІЯ ЦИТУВАННЯМ

Подані рукописи, в яких буде виявлено цитати, основною метою яких є збільшення кількості посилань на роботу даного автора або статті, опубліковані в певному журналі, будуть негайно відхилені, а також можливі санкції щодо авторів.

ФАЛЬСИФІКАЦІЯ ДАНИХ

Якщо в поданій статті буде виявлено фальсифіковані або сфабриковані дані експериментальних результатів (включно з маніпуляцією зображеннями), це призведе до негайного відхилення і можливих санкцій щодо авторів.

У разі підозри на неправомірну поведінку або шахрайство, журнал проведе розслідування відповідно до керівних принципів COPE. Якщо після розслідування виникнуть обґрунтовані побоювання, з причетними авторами звʼяжуться за їхніми електронними адресами і нададуть можливість вирішити проблему. Залежно від ситуації, це може призвести до того, що журнал може вжити наступних заходів, включаючи, але не обмежуючись ними:

1. Якщо рукопис все ще знаходиться на розгляді, він може бути відхилений і повернутий автору.

2. Якщо стаття вже опублікована онлайн, в залежності від характеру і серйозності порушення.

ВИПРАВЛЕННЯ

Виправлення може бути розміщено разом зі статтею, якщо виявлено фундаментальну помилку або помилку (наприклад, експериментальну помилку або прорахунок),

Erratum

Erratum використовуватиметься, якщо суттєвої помилки ми припустилися під час підготовки журнальної статті, включно з помилками упущення, такими як невиконання виправлень фактичних доказів, запитаних авторами у встановлені журналом строки та в рамках політики журналу. Істотною помилкою вважається та, яка впливає на науковий запис, наукову цілісність статті, репутацію авторів або журналу.

Сorrigendum

Сorrigendum – це повідомлення про суттєву помилку, допущену авторами статті. Всі виправлення затверджуються редакцією журналу.

Процедура внесення виправлень

  1. Виправлення можуть бути ініційовані авторами, редакторами або читачами.
  2. Редакційна команда оцінює запит і, за потреби, консультується з авторами.
  3. Після схвалення виправлення публікуються окремим документом, повʼязаним з оригінальною статтею, з позначкою «Виправлення».

РЕТРАКЦІЯ

В деяких випадках редакція може прийняти рішення про ретракцію статті.

Причини для потенційної ретракції роботи (відкликання):

  • є чіткі докази того, що результати не є надійними, незалежно від того, чи є вони результатом неправомірних дій (наприклад, сфабриковані дані і маніпуляції з зображеннями);
  • результати дослідження були опубліковані раніше в іншому місці без належних посилань, ліцензії або обґрунтування (наприклад, у випадках надлишкової або дублюючої публікації);
  • дослідження є плагіатом;
  • є докази шахрайського авторства;
  • доведено, що процес рецензування був скомпрометований;
  • є докази неетичного дослідження та порушення професійних етичних кодексів.

Запити на відкликання можуть подавати автори, редактори або треті сторони. Редакція проводить розслідування із залученням авторів і, за потреби, зовнішніх експертів. Рішення ухвалює головний редактор журналу або його заступник.

Після прийняття рішення про ретракцію статті:

  • до опублікованої версії запису статті буде додано водяний знак «Ретракція»;
  • заголовок статті буде мати назву «Ретракція: [Назва статті]»;
  • окрема заява про відкликання буде опублікована під назвою «Ретракція: [Назва статті]».

Редактори журналу підписують це повідомлення; заява про ретракцію буде пронумерована та матиме ідентифікатор DOI.

У деяких випадках автори наукової статті, що підлягає розгляду журналом, можуть подати запит на відкликання свого рукопису. Відповідний запит може бути зроблений лише до публікації статті. Для відкликання рукопису автори мають звернутися до редакції журналу з листом, який містить чітке та зрозуміле пояснення причин відкликання. Лист має бути стислим та підписаним всіма авторами статті. Відкликаний рукопис буде повністю вилучений з бази даних видавництва, проте авторські права залишаються за авторами статті.