Політика антиплагіату
Редакція журналу «Економіка та право» приймає до публікації тільки оригінальні матеріали, які не були опубліковані раніше. Журнал використовує програмне забезпечення StrikePlagiarism для контролю текстового запозичення в поданих рукописах. Редакція дотримується думки, що плагіат у наукових публікаціях – це порушення системи норм професійної поведінки у взаєминах авторів, рецензентів, редакторів, видавців і читачів, яке суперечить положенням розділу Публікаційна етика.
Редакційна колегія аналізує всі випадки зафіксованого плагіату та зберігає за собою право не допустити рукопис до процесу рецензування. Наукові роботи, які отримала редакція журналу, аналізуються за такими показниками:
- якщо оригінальність тексту рукопису становить понад 85 % – матеріал допускається до розгляду;
- якщо оригінальність роботи від 75 до 85 % – наукова робота повертається авторам на доопрацювання з рекомендацією переглянути текстові запозичення та повторно надіслати статтю після виправлення;
- якщо оригінальність нижча за 75 % – рукопис до розгляду не приймається.
Не допускається більш ніж 3% запозичень з одного джерела.
Відсоток плагіату розраховується за допомогою програмного забезпечення, яке перевіряє документи на наявність запозичень як у локальній базі, так і в мережі «Інтернет», а також застосування штучного інтелекту. Отриманий звіт аналізує редакційна колегія.
Якщо факт текстового запозичення чи застосування штучного інтелекту зафіксовано після публікації, то редакційна колегія проводить ретельний аналіз матеріалу. Редакція журналу обов'язково зв'яжеться з автором і повідомить про інцидент. Якщо буде підтверджено порушення етики публікації щодо плагіату в наукових статтях, стаття може бути відкликана.