90-річчя з дня народження Геннадія Михайловича Доброва (1929—1989)

Ключові слова:

УРСР, Г.М. Добров, СРСР, конференція, Міжнародний симпозіум, Міжнародна асоціація академій наук, наука, симпозіум, публікації.

Анотація

Геннадій Михайлович Добров (19291989), член-кореспондент АН УРСР, професор, засновник наукової школи з наукознавства в Україні, ініціатор створення Центру досліджень науково-технічного потенціалу та історії науки АН УРСР і його перший керівник. Він закінчив Київський політехнічний інститут. У 1966 р. Г.М. Добров написав книгу «Наука про науку», яка лягла в основу його докторської дисертації, була перевидана у багатьох країнах і отримала світове визнання. Наукова школа Г.М. Доброва це колектив, що завоював популярність високим рівнем досліджень, стійкістю наукової репутації і традицій, спадкоємністю поколінь в ході підготовки наукових кадрів. Г.М. Добров зробив вирішальний внесок у становлення наукознавства як самостійній галузі науки, у формування інформаційного підходу до вивчення науки, в розроблення машинних і математичних методів дослідження розвитку науки і техніки, в методологію дослідження науково-технічного потенціалу, в розвиток науково-технічного прогнозування, в історію науки та інші напрями наукознавства. Наукова спадщина Г.М. Доброва складає близько 600 публікацій монографій, статей в наукових журналах і збірках, доповідей на конференціях, науково-популярних публікацій, рецензій. У цьому ювілейному році Інститут проводить низку заходів, присвячених пам'яті Г.М. Доброва.

##submission.downloads##

Опубліковано

2019-10-07

Як цитувати

90-річчя з дня народження Геннадія Михайловича Доброва (1929—1989). (2019). Nauka Ta Naukoznavstvo, (1(103), 147–148. вилучено із https://nasu-periodicals.org.ua/index.php/sofs/article/view/8813

Номер

Розділ

Пам’ятні дати