НАСЛІДКИ ПОВНОМАСШТАБНОЇ ВОЄННОЇ АГРЕСІЇ РФ ДЛЯ УКРАЇНСЬКОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ

Автор(и)

DOI:

https://doi.org/10.15407/economyukr.2022.05.003

Ключові слова:

промисловість, воєнні загрози, економічні збитки, стратегія повоєнного відновлення, регіон.

Анотація

Розглянуто висновки міжнародних організацій, консалтингових агентств, науково-дослідних центрів, вітчизняних і зарубіжних учених щодо впливу війни на економічний розвиток України. Оцінено масштаби руйнувань і втрати промислового сектору внаслідок російської воєнної агресії з огляду на його критично важливу роль у забезпеченні обороноздатності України, відновлення та зростання її економіки.

Авторський підхід до оцінювання наслідків російської воєнної агресії для української промисловості, на відміну від існуючих напрацювань, ураховує галузеві та регіональні аспекти трансформацій і пропонує засади для обґрунтування векторів повоєнного відновлення економіки України з метою зниження ризиків ураження промислових об’єктів і забезпечення цілісності та функціональності вітчизняного промислового комплексу в умовах тривалих воєнних загроз.

Показано, що в більшості регіонів країни застаріла промислова структура підвищила рівень безпекових загроз для української економіки в умовах війни нового покоління: гібридної, безконтактної, далекобійної, спрямованої на осередкові ураження промислових та інфраструктурних об’єктів. Повоєнне відновлення промисловості має відбуватися на засадах територіально-галузевої диверсифікації, інноваційному розвитку ВПК і забезпеченні його наукової основи, формуванні нової системи логістики міжнародної торгівлі.

Економічні перспективи відновлення України характеризуються невизначеністю, і на них багато в чому впливатиме подальший перебіг воєнного конфлікту, що триває. Водночас успіх країни у воєнному протистоянні визначається не тільки військовою та фінансовою допомогою, а значною мірою і стійкістю економічного фундаменту  економіки – її промислового сектору. Отже, забезпечення нормального функціонування промисловості вимагає як невідкладних дій з відновлення виробничих процесів шляхом релокації з небезпечних зон, налагодження нових логістичних ланцюгів тощо, так і формування стратегічних цілей відбудови і визначення галузевих векторів відновлення.

##submission.downloads##

Опубліковано

26.06.2024

Як цитувати

ДЕЙНЕКО, Л., КУШНІРЕНКО, О., ЦИПЛІЦЬКА, О., & ГАХОВИЧ, Н. (2024). НАСЛІДКИ ПОВНОМАСШТАБНОЇ ВОЄННОЇ АГРЕСІЇ РФ ДЛЯ УКРАЇНСЬКОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ. Економіка України, 65(5 (726), 3–25. https://doi.org/10.15407/economyukr.2022.05.003

Номер

Розділ

Українська економіка під час воєнної агресії РФ і в період післявоєнного відновлення