Про журнал

Журнал “Економіка України”

Ідентифікатор медіа R30-02924

DOI: 10.15407/economyukr (з № 1, 2018 року)

ISSN 2522-9303 (Print). Ekon. Ukr.

ISSN 2522-9478 (Online). Ekon. Ukr.

Засновники: Національна академія наук України, Державна установа «Інститут економіки та прогнозування Національної академії наук України»

Видавець: Видавничий дім "Академперіодика" НАН України

Фінансування видання: бюджетне – за цільовою комплексною програмою «Створення та розвиток науково-видавничого комплексу НАН України»; передплата друкованої та електронної версій.

Періодичність: щомісяця (12 випусків на рік).

Видається: з 1958 року. Був заснований Держпланом УРСР та Інститутом економіки АН УРСР як політико-економічний журнал «Економіка Радянської України». З 1970 року до засновників доєдналась Академія наук УРСР. 1991 року журнал змінив назву на "Економіка України", отримав статус наукового , до засновників  долучилися Міністерство економіки України, Міністерство фінансів України, а Академія наук УРСР змінила назву на Національна академія наук України. З 2018 року засновниками журналу є Національна академія наук України і ДУ «Інститут економіки та прогнозування НАН України».

Ідентифікатор друкованого медіа : ДУ «Інститут економіки та прогнозування Національної академії наук України» відповідно до рішення Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення № 1168 від 11.04.2024 р. (протокол № 13)  внесено до Реєстру суб’єктів у сфері медіа. 

Фахова реєстрація: журнал “Економіка України” включено до категорії «Б» Переліку наукових фахових видань України. Наказ МОН України від 02.07.2020 р. № 886, галузі науки – економічні; спеціальності: 051, 071, 072, 073, 281, 292

Тип видання: науковий журнал

Статус видання: вітчизняне

Сфера розповсюдження: територія України та територія поза межами державного кордону України

Доступ до статей: вільний доступ до повних текстів статей на сайті журналу і на сторінці журналу на сайті Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського 

Мови видання: українська, англійська

Аудиторія: журнал орієнтований на керівників і фахівців усіх галузей національного господарства, управлінців, представників бізнесу, співробітників науково-дослідних установ і викладачів ВНЗ, аспірантів і студентів, учених і практиків - як вітчизняних, так і зарубіжних.

Проблематика: актуальні питання національної економічної  політики; стратегічні прогнози щодо перспектив розвитку національної та міжнародної економіки, науки, техніки, технологій, шляхів і методів розв’язання проблем соціально-ринкових та інституціональних перетворень; фінансова, податкова та кредитна сфери; страхування; регіональний розвиток і децентралізація; АПК; світогосподарські зв’язки; економіко-математичні методи і моделі прогнозування; дослідження кон’юнктури ринків, структурних змін, соціально-економічної динаміки; проблеми інноваційних трансформацій та перспектив інноваційно-інвестиційного розвитку; економічні проблеми природокористування; економіка зарубіжних країн; економічна теорія, соціальні проблеми, проблеми економічної освіти; історичний аспект в економічній науці.

Програмні цілі журналу: публікація оригінальних наукових статей з найактуальніших проблем економіки України та зарубіжних країн за основними напрямами економічної науки, наукових рецензій, соціологічних досліджень з економічних питань, матеріалів від редакції.

Редакційна політика: у рамках своєї редакційної політики науковий журнал послідовно дотримується видавничих стандартів публікації Code of Conduct for Journal Editors  та  Code of Conduct for Journal Publishers, затверджених Committee on Publication Ethics, зокрема, публікаційними принципами (Publishing Ethics Resource Kit) видавництва Elsevier, а також спирається на досвід авторитетних міжнародних видавництв.  Редакція підтримує Будапештську ініціативу відкритого доступу (Budapest  Open Access  Initiative), спрямовану на вільне та безоплатне поширення наукових знань, яке сприяє прискореному розвитку науки.

Ліцензійні умови: автори зберігають авторське право, а також надають право журналу публікувати оригінальні наукові статті, що містять результати експериментальних і теоретичних досліджень і не перебувають на розгляді для опублікування в інших виданнях. Усі матеріали поширюються на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License International CC-BY-NC-ND, яка дозволяє іншим розповсюджувати роботу з визнанням авторства цієї роботи і першої публікації в цьому журналі.

Журнал індексується в:  IndexCopernicus  (з 2022 року), ЕRIHPLUS (з 2021 року), CrossRef (з 2018 року)

Перевірка на наявність плагіату: Усі рукописи статей, які надходять на адресу редакції, перевіряються на наявність плагіату за допомогою системи Turnitin.

Публікація статей: наукове рецензування, передвидавниче опрацювання і публікація статей безоплатні

Авторські примірники (паперові й електронна версія): безплатно по 1 журналу кожному автору.

Рецензування: обов’язкове подвійне “сліпе” рецензування з обов’язковим залученням зовнішніх наукових експертів.

Головний редактор: Геєць Валерій Михайлович, професор, доктор економічних наук, академік НАН України, директор ДУ «Інститут економіки та прогнозування НАН України»

Заступник головного редактора: Корнієнко Ірина Всеволодівна