АВСТРАЛІЙСЬКИЙ ТА МІЖНАРОДНИЙ ДОСВІД ВИЗНАЧЕННЯ АКТИВУ В МЕТОДОЛОГІЇ БУХГАЛТЕРСЬКОГО ОБЛІКУ
DOI:
https://doi.org/10.15407/economyukr.2018.01.082Ключові слова:
економіка, бухгалтерія, актив, Австралійська рада з бухгалтерських стандартів, Міжнародна рада з бухгалтерських стандартів, визначення активуАнотація
У статті розглянуто роль і місце активу у фінансово-економічному становищі підприємства, а також важливість його правильного визначення для цілей фінансового аналізу і прийняття управлінських рішень. Зроблено короткий огляд інституційних та регуляторних аспектів австралійської бухгалтерської системи, досліджено нормативну природу відповідних документів. На основі поглядів учених і нормативних положень досліджено питання, яким умовам, повинен відповідати актив, з урахуванням цілей його існування, і як дані умови відображено в обговорюваних проектах. Показано еволюцію визначення активу в австралійській та міжнародній теорії і практиці, висвітлено діяльність Австралійської ради з бухгалтерських стандартів і Міжнародної ради з бухгалтерських стандартів у розвитку сучасних уявлень про те, яким має бути визначення активу. Розкрито характер проблем, що виникають у теорії та на практиці в результаті застосування чинного визначення, а також піддано критиці наявне у працях ряду вчених уявлення про тотожність активу та економічних вигід. На концептуальному рівні обгрунтовано розділення цих економічних явищ і проаналізовано, які теоретико-економічні аргументи враховуються австралійськими і міжнародними експертами при розробці правильних формулювань у визначенні активу. Проаналізовано запропоноване міжнародними фахівцями визначення і розглянуто його окремі можливі наслідки для порядку і форми запису активів у бухгалтерській документації. Окремо вивчено роль Міжнародної ради з бухгалтерських стандартів та її вплив на діяльність австралійських експертів.
Посилання
Sutherland J., Canwell D. Key Concepts in Accounting and Finance. Basingstoke, Palgrave Key Concepts, 2004.
doi.org/10.1007/978-0-230-20472-0
Hoggett J., Edwards L., Medlin J., Tilling M. Accounting. Curtin University edition. Milton, John Wiley & Sons, 2009.
Deegan C. Financial Accounting Theory. Sydney, McGrow Hill, 2007.
Peirson G., Ramsay A. Financial Accounting. 4th ed. Sydney, Pearson Education Australia, 2006.
Orrell M. IASB Proposes Revisions to Its Conceptual Framework. Head up, June 26, 2015, Vol. 22, Iss. 22, p. 11, available at: www2.deloitte.com/content/dam/Deloitte/us/Documents/audit/ASC/HU/2015/us-aers-headsup-iasb-proposes-revisions-to-its-conceptual-framework-062615.pdf.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2024 Економіка України
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.