СУСПІЛЬНИЙ КАПІТАЛ – 25: ОДЕРЖАВЛЕНІСТЬ ЧИ ДЕРЖАВОТВОРЧІСТЬ?
Анотація
Протягом 25 років від здобуття Україною незалежності наше суспільство зав-жди було орієнтоване на необхідність і можливість змін, зберігаючи при цьому оптимістичні надії на майбутнє. Але далеко не всі вони виправдалися. На нашу думку, сьогодні розвиток у тріаді «суспільство – держава – економіка» залежить від соціального капіталу, від того, чи буде він здатен вивести державу та її еконо-міку на траєкторію зростання. Успіх залежатиме від стратегічного бачення майбу-тніх проблем і суперечностей, адже в разі відсутності такого бачення ми залиши-мося серед відсталих держав світу.
Ще один серйозний виклик для України – у своєму прагненні до інновацій не дати собі загубитися в такому егоцентричному світі. Для цього потрібна наполег-лива робота науковців – дослідження, аналіз, вироблення стратегічного підходу. Ми маємо побудувати таку систему устрою суспільства, розвиток якої однозначно закінчиться відповідними реформами – і саме на інноваційній основі – як у сфері державного управління, так і в економіці в цілому.
Отже, запрошуємо до дискусії авторів, які вболівають за майбутнє України, виходячи з відомої тези про те, що немає нічого важливішого за національні інте-реси країни, в якій ти живеш. Вважаємо, що акцент має зміститись у бік зосере-дження уваги суспільства, держави, бізнесу на вирішенні завдань технологічного та економічного розвитку країни на засадах підвищення ролі людського капіталу та використання його можливостей з орієнтацією на конкурентні переваги, реалі-зацію національних інтересів у контексті взаємовигідного співробітництва у рам-ках Угоди про асоціацію між Україною та ЄС
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2024 Економіка України
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.