ПОЛІТИКА ДЕРЖАВНИХ ВИДАТКІВ У ЄС У ПІСЛЯКРИЗОВИЙ ПЕРІОД
Ключові слова:
фіскальна політика, політика видатків, політика доходів, фіскальна консолідація, фіскальне коригування, жорстка економіяАнотація
Проаналізовано зміни в політиці державних видатків у ЄС, здійснювані з метою подолання розбалансованості у фіскальній сфері та підтримання еконо-мічного зростання і фінансової стабільності у післякризовий період. Розгляну-то різні теоретичні підходи до розв’язання таких проблем – від збільшення державних витрат на основі використання механізмів бюджетного дефіциту до застосування заходів бюджетної економії. Зазначено, що фіскальне коригування спрямовується на вирішення завдань фіскальної консолідації, а політиці видатків належить провідна роль в його реалізації. Застосування заходів жорсткої економії здійснює значні негативні впливи на розвиток економіки та грошово-кредитної системи, що зумовлює необхідність внесення змін щодо їх нейтралізації. Зроблено висновки, що політика державних видатків має спрямовуватися не тільки на фіскальне коригування, але й на підтримання економічного зростання і фінансової стабільності. Такі завдання вирішуються шляхом внесення змін до обсягів видаткової частини сектору державного управління, а також до їх структури. Визначено категорії видатків, які використовуються в ЄС з метою здійснення позитивних впливів на показники економічної динаміки. Проведено аналіз реалізації таких підходів у ЄС у післякризовий період з урахуванням впливів інституційних факторів. Висвітлено їх позитивні результати, а також проблеми, які передбачається вирішити. Зроблено висновки, що досвід внесення змін до політики державних видатків у ЄС набуває важливого значення при проведенні фіскальної політики в Україні з огляду на необхідність продовження фіскальної консолідації, а також підтримання економічного зростання, стабілізації фінансової ситуації та підвищення реальних доходів населення.
Посилання
John Maynard Keynes: The Man Who Transformed the Economic World, available at: www.investinganswers.com/education/economics/john-maynard-keynes-man-who-transformed-economic-world-621.
Friedman M. Kolichestvennaya Teoriya Deneg [Studies in the Quantity Theory of Money]. Moscow, Alfa press, 1996 [in Russian].
Blankart Ch. Derzhavni Finansy v Umovakh Demokratii: Vstup do Finansovoi Nauky [Public Finances in a Democracy: Introduction to Financial Science]. V.M. Fedosov (Ed.). Kyiv, Lybid’, 2000 [in Ukrainian].
Balcerowicz L., Rzońca A., Kalina L. and Łaszek А. Economic Growth in the European Union, available at: www.lisboncouncil.net/growth/documents/LISBON_COUNCIL_Economic_Growth_in_the_EU%20(1).pdf.
Premchand A. Upravlenie Gosudarstvennymi Raskhodami [Publiс Expenditure Management]. Washington, D.C., International Monetary Fund, 1994 [in Russian].
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2024 Економіка України
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.