СТАТИЧНА СИСТЕМА САМОЗБУДЖЕННЯ СИНХРОННОГО ГЕНЕРАТОРА З НЕЧІТКИМ РЕГУЛЯТОРОМ НАПРУГИ
DOI:
https://doi.org/10.15407/scine10.03.005Ключові слова:
синхронний генератор, система збудження, нечіткий регулятор.Анотація
Розглянуто систему регулювання вихідної напруги гене ратора з синтезованим нечітким регулятором напруги.
Синтез такого регулятора проведено з використанням уточнених математичних моделей, які враховують нелінійність синхронної машини та напівпровідникових перетворювачів системи збудження. Це відрізняє його від традиційних регуляторів збудження, синтез яких ґрунтується на використанні спрощених лінеаризованих моделей. Наведені результати математичного моделювання дають можливість порівняти регулювальні характеристики в системі з запропонованим нечітким регулятором напруги і в системі з традиційним регулятором.
Посилання
Yurganov, A.A. (1996). Regulation of Synchronous Generators. St. Petersburg: Nauka.
Yager, R., and Filev, R.(1995). Podstawy modelowania i sterowaniarozmytego. WNT: Warszawa (in Polish).
Nu Hung, Nguyen: Using Fuzzy Controllers for Adjustment of Amplification Coefficients of Synchronous Generator PID Voltage Controller.Technical Electrodynamics, Problems of Modern Electric Engineering, 117—120 (2006) (in Russian).
Prikhodko,I.A.: Fuzzy Structures of Synchronous GeneratorExcitation Control Systems. Electricity, 2, 46–50 (2002) (in Russian).
Kutsyk, A.S: Object-Oriented Method of Electromechanical System Analysis.Engineering Electrodynamics, 2, 57–63, (2006) (in Ukrainian).
Plakhtyna, Ye. H. (1986): Mathematic Simulation of Valve-Engine Systems. Lviv: Lviv University Publishing House (in Russian).
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2024 Положення про авторські права Автори, які публікуються у журналі «Наука та інновації», погоджуються на такі умови: Автори зберігають авторські права та надають журналу право першої публікації. Автори можуть вступати в окремі, додаткові договірні угоди для не ексклюзивного розповсюдження надрукованої у журналі «Наука та інновації» версії своєї роботи (статті) (наприклад, розмістити її в інституційному сховищі або опублікувати в своїй книзі), із підтвердженням її первинної публікації у журналі «Наука та інновації». Авторам дозволено розміщувати свою роботу в Інтернеті (наприклад, в інституційних сховищах або на їх веб-сайті).
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.