Положення про рецензування
Подані рукописи проходять процедуру «сліпого» (іноді – «подвійного сліпого») рецензування. Метою рецензування є допомога Редколегії в ухваленні редакційних рішень, а також можливість допомогти автору поліпшити рукопис.
Рецензенти проводять критичне й об'єктивне оцінювання наданих для рецензування авторських рукописів, дотримуючись вимог Комітету з етики в публікаціях, який розробив Рекомендації для рецензентів щодо дотримання етичних принципів та стандартів . Обов’язок рецензентів – об’єктивно визначити переваги і недоліки статті, її науковий рівень, бережно ставитися до викладених у ній нових наукових знань, докладати зусиль, щоб не постраждала репутація і кар’єра автора.
Вибір та призначення рецензента(ів) здійснюється Редколегією або головним редактором, редактором рубрики. Рецензенти повинні бути фахівцями у предметній сфері рукопису. За можливості, вони не повинні бути афілійовані з тією ж установою, що й автори, і не мати нещодавніх спільних публікацій із будь-яким із авторів.
Кожна робота супроводжується рекомендацією члена НАН України (який не є її (спів)автором), в якій висвітлюється актуальність, новизна, доцільність публікації, відповідність отриманих результатів поставленій меті, коректність висновків.
Рецензент рукопису не повинен знати зміст рекомендації члена НАН України, що була подана зі статтею. Якщо рекомендація рецензента містить суттєві зауваження, Редколегія може призначити додаткових рецензентів. При рецензуванні Редколегія може вимагати від авторів надання додаткової інформації (зокрема, вихідних даних), якщо така інформація є необхідною для оцінювання наукової значущості рукопису. Ці матеріали зберігаються в таємниці і не використовуються для особистої вигоди.
Редколегія має забезпечити належний контроль якості рецензій та дбати, щоб рецензії були об’єктивними і відповідали стандартам академічної доброчесності. При виникненні будь-яких сумнівів щодо об’єктивності чи якості рецензії Редколегія залучає додаткових рецензентів.
Члени Редколегії можуть подавати власні статті до Журналу. У випадках, коли автор пов’язаний із Журналом, він має бути увільнений від усіх редакційних завдань для написання цієї статті, а інший член Редколегії нестиме відповідальність за нагляд за рецензуванням.