Правила для авторів

Періодичне наукове фахове видання "Доповіді Національної академії наук України» /  Reports of the

National Academy of Sciences of Ukraine" приймає до друку оригінальні статті, короткi повiдомлення, що висвітлюють питання математики, природничих та технічних наук.

До розгляду приймаються матеріали, які не було опубліковано раніше, нині не подано до опублікування в інших виданнях, мають представлення дійсного члена або члена-кореспондента НАН України (які не є автором чи співавтором статті) з відповідної спеціальності.  Усі оригінальні статті рецензують провідні українські та іноземні фахівці. Журнал не публікує оглядових статей.

Статті публікуються українською або англійською мовами з відповідними резюме двома мовами до кожної статті.

Загальні вимоги.

До редакції необхідно надсилати орієнтовний електронний макет статті (для рецензентів) зі вставленими у потрібних місцях таблицями і рисунками задовільного розміру, зі сканованою сторінкою з підписами автрів статті. Можна надати також паперову копію статті, підписану всіма авторами..

Порядок розміщення матеріалів у паперовій та електронній копіях:

УДК.

Прізвище та ініціали всіх авторів

Авторські ідентифікатори ORCID та/або RecearcherID

Електронна адреса контактної особи з числа авторів

Повні назви  установ, де працюють автори

Назва статті

Прізвище, ім'я та по батькові дійсного члена або члена-кореспондента НАН України, який представив статтю

Резюме (українською і англійською мовами, 1800 знаків з пробілами) з назвою статті, прізвищами авторів, їхнім місцем роботи і ключовими словами (до 7 слів). Резюме  не повинно  містити математичних операторів, абревіатурних скорочень, посилань на літературні джерела.

Текст статті (з рисунками, таблицями).

Пристатейний список бібліографічних посилань мовою оригіналу.

References (англійською мовою).

Усі сторінки необхідно пронумерувати. Обсяг паперової або електронної копії наукової статті не повинен перевищувати 20 сторінок. Розмір файла з макетом не повинен перевищувати 10 МБ.

До статті потрібно долучити відомості про кожного автора: прізвище, ім’я та по-батькові, електронна адреса, науковий ступінь, вчене звання, посада.

До друку приймаються структуровані статті, в яких матеріал подано послідовно у вигляді логічно пов’язаних розділів, наприклад: вступ, що охоплює формулювання та обґрунтування мети досліджень, опис об’єктів і методів досліджень, виклад отриманих оригінальних даних (результати та їх обговорення), висновки. Перед пристатейними списками посилань рекомендовано розмістити подяки (Acknowledgements) і зазначити відомості про джерела фінансування досліджень (гранти, програми, планова тематика тощо, вказати назву, терміни виконання, номер / шифр).

Резюме необхідно будувати так, щоб читачі без звернення до повного тексту отримали уявлення щодо тематики та рівня здобутих результатів. Резюме має бути обов’язково структурованим (можлива рубрикація як у статті) і відбивати основні відомості про об’єкти, мету, методи досліджень, отримані результати та зроблені висновки.

Оформлення. Текст набирати у форматі MS Word.doc шрифтом Times New Roman, розміром 14 pt, через 1,5 інтервала, на сторінці формату А4. Береги усі — 20 мм. Прості формули набираються в режимі набору тексту з

використанням команд «верхній і нижній індекси, вставка символу». Складні формули та математичні знаки слід набирати з використанням  програми Math Type. Фізичні величини, окрім загальновживаних винятків, необхідно наводити в одиницях СІ. Наукова термiнологiя повинна відповідати сучасним вимогам.

Іноземні прізвища та географічні назви в текстах українською мовою потрібно зазначати мовою статті й додатково англійською мовою у дужках після першого згадування у тексті.

Таблиці та їхні назви набирати шрифтом Times New Roman (розмір 8—10 pt). Примітки друкувати безпосередньо під таблицями.

Ілюстрації долучають до електронної копії окремим файлом у форматах JPG, TIF, COREL з роздільною здатністю 300 dpi для напівтонових рисунків, 600 dpi — для штрихових.

Оформлення посилань у тексті та пристатейних переліків посилань треба здійснювати за стандартом ДСТУ 8302;2015, а для References відповідно до міжнародного стандарту APA. Списки цитованої літератури (мовою оригіналу) та References (англійською мовою) складаються в порядку посилання в текстi. В описі опублікованої в журналі статті необхідно вказувати присвоєний цифровий ідентифікатор об’єкта (doi).

Посилання на неопубліковані джерела (звіти, архівні матеріали, відсутні у мережі Інтернет дисертаційні роботи) потрібно зазначати в тексті у круглих дужках (прізвище автора, рік) із астериском (*) для розміщення повної назви джерела внизу сторінки, в посторінкових примітках.

Реєстрація статті в редакції здійснюється лише за умови дотримання правил для авторів. У випадку суттєвого доопрацювання статті датою її надходження вважається дата подання виправленого варіанта.

Після проходження процедури рецензування і затвердження статті до друку на засіданні Редколегії  авторам буде надіслано Ліцензійний договір на використання твору. Підписання його усіма авторами є необхідною умовою для опублікування статті.

У разі відхилення рукопису редакція надсилає автору повідомлення про відхилення статті. Паперову копію статті редакція не повертає.

За фактичний зміст матеріалів, точність бібліографічних довідок, цитат, цифр (таблиць, формул тощо), написання географічних назв і власних імен та ORCID несуть відповідальність автори рукопису.