Проблеми бурштинового Полісся України, пов’язані з освоєнням розсипів бурштину-сукциніту
DOI:
https://doi.org/10.15407/visn2019.11.045Ключові слова:
бурштин-сукциніт, розсипи, Балтійсько-Дніпровська провінція, геоекологія, несанкціонована розробка родовищАнотація
У статті проаналізовано сучасний стан родовищ бурштину в Україні та розглянуто основні проблеми, що виникають у зв’язку з неконтрольованим самовільним видобутком бурштину і мають серйозні негативні наслідки для природи Полісся, а також призводять до втрати промислового значення цих родовищ. На основі аналізу геологічної та історичної інформації зроблено висновок про потребу державного врегулювання ситуації з незаконним видобутком бурштину в Україні та запровадження жорсткішої відповідальності за порушення встановлених норм і завдання екологічних збитків. Наголошено також на необхідності посилення уваги до заходів, присвячених бурштиновій тематиці, та підвищення екологічної культури населення.
Посилання
Matsui V.M. Evolution of resin producing vegetation and the formation of fossil resins deposits. Kyiv: Naukova Dumka, 2016.
Matsui V.M., Naumenko U.Z. Problems of fossil resin geology in Ukraine. In: Innovative Problems of Geology: Proc. Sci. Conf. (26–27 April, 2018, Kharkiv, Ukraine). P. 92–95.
Vasilenko P.I. Geological-exploration work on amber, conducted by the URGRU party in the area Staropetrovtsi - Vyshgorod, Kyiv region, 1929. Materials to geology and minerals of Ukraine. 1933. No. 9. P. 1–47.
Matsui V.M., Yepatko Yu.M. Alatyr Stone. Amber. Kyiv: Dazhbog, 2006.
Tutkovsky P.A. Amber in the Volyn province. Trudy Obshchestva Issledovateley Volyni. 1911. (6): 19.
Krasnov S.G., Kaplan A.A. On the genesis of amber deposits of the Paleogene of the Kaliningrad region according to lithological studies. Lithology and Mineral Resources. 1976. (4): 95.