ОРГАНІЗАЦІЯ СЕРЕДОВИЩА ДЛЯ РОБОТИ ПРОМИСЛОВИХ РОБОТІВ З ПЛОСКИМИ ОБ’ЄКТАМИ, ЩО МАЮТЬ АСИМЕТРІЮ ПОВЕРХОНЬ ДЕТАЛЕЙ

Автор(и)

DOI:

https://doi.org/10.15407/scine20.01.068

Ключові слова:

фрикційні асиметрія, топографія поверхонь, сопла, струмені повітря

Анотація

Вступ. Орієнтація плоских деталей з асиметрією їхніх поверхонь є необхідною умовою застосування промислових роботів для подачі цих деталей на технологічну обробку.
Проблематика. Після чергової технологічної обробки деталі можуть знаходитися у неупорядкованому стані, тому для подавання їх на наступну технологічну обробку потрібно виконати контроль їхнього розміщення та переорієнтувати в необхідне положення.
Мета. Експериментальне визначення коефіцієнту асиметрії топографічних властивостей поверхонь для процесу контролю положення плоских деталей за допомогою струменів повітря.
Матеріали й методи. Використано метод визначення швидкості руху повітря через вимірювання тиску в ньому за допомогою трубки Піто-Прандтля. Для математичних розрахунків результатів експериментів використано стандартний пакет MathСad. Як матеріал для експериментального стенду використано листову сталь для виготовлення пневмокамер та фторопласт з високими антифрикційними властивостями для основи стенду.
Результати. Експериментальним шляхом складено перелік деталей, для яких спосіб контролю за допомогою струменів повітря має високу надійність. Дослідним шляхом встановлено коефіцієнт с для деталей з різних матеріалів, який впливає на закономірність руху деталей, за яким можна розрахувати необхідні параметри пристроїв для контролю. Встановлено величину необхідного тиску повітря для створення зусилля, достатнього для переміщення цих деталей з позиції контролю із заданою швидкістю, тобто для створення умов контролю.
Висновки. Застосування стиснутого повітря для контролю положення плоских деталей з асиметрією поверхонь може бути успішно реалізовано для організації середовища роботи промислових роботів, які працюють за жорстким алгоритмом, з допомогою пневматичних пристроїв, параметри яких можуть бути визначенні за результатами описаних досліджень, або для створення сенсорних захватів для адаптивних промислових роботів.

Посилання

Karmalita, A. K., Pundyk, S. I., Drapak, H. M., Melnyk, V. I. (2022). Analysis of mechanical methods of controlling the position of fl at shoe parts by surface properties. Bulletin of the Khmelnytskyi National University, 3, 194—198 [in Ukrainian]. https://doi.org/10.31891/2307-5732-2022-309-3-194-198

Petrosyuk, M. I. (1970). Research of pneumatic pulse trays for moving shoe parts. (PhD) (Technic.). Kyiv [in Russian].

Vasylkivskyi, I. S., Fedynets, V. O., Yusyk, Ya. P. (2020). Executive devices of automation systems. Lviv [in Ukrainian].

Sribniuk, S. M. (2022). Hydraulic and aerodynamic machines. Kyiv [in Ukrainian].

Yavorskyi, B. M., Detlaf, A. A., Lebediev, A. K. (2007). Handbook of physics for engineers and students of higher educational institutions. Ternopil [in Ukrainian].

Zakalov, O. V., Zakalov, I. O. (2011). Basics of friction and wear in machines. Ternopil [in Ukrainian].

##submission.downloads##

Опубліковано

2024-02-27

Як цитувати

Кармаліта, А., Пундик, С., Онофрійчук, В., Смутко, С., Шпак, О., Горященко, С., & Білий, Л. (2024). ОРГАНІЗАЦІЯ СЕРЕДОВИЩА ДЛЯ РОБОТИ ПРОМИСЛОВИХ РОБОТІВ З ПЛОСКИМИ ОБ’ЄКТАМИ, ЩО МАЮТЬ АСИМЕТРІЮ ПОВЕРХОНЬ ДЕТАЛЕЙ. Science and Innovation, 20(1), 68–73. https://doi.org/10.15407/scine20.01.068

Номер

Розділ

Наукові основи інноваційної діяльності