60-річчя члена-кореспондента НАН України В.В. Захаренка
Анотація
31 липня 2022 р. виповнюється 60 років директору Радіоастрономічного інституту НАН України, заступнику академіка-секретаря Відділення фізики і астрономії НАН України, лауреату Державної премії України в галузі науки і техніки, доктору фізико-математичних наук члену-кореспонденту НАН України Вячеславу Володимировичу Захаренку.
У 1984 р. В.В. Захаренко закінчив Харківський інститут радіоелектроніки. Потім, у 1984—1987 рр., працював інженером у Харківському філіалі НВО «Меридіан». 1987 р. розпочав наукову діяльність у Радіоастрономічному інституті (РІ) НАН України. Упродовж 1990—1994 рр. навчався в аспірантурі Інституту, після закінчення якої працював у відділі астрофізики на посадах від молодшого до провідного наукового співробітника. З 2017 р. В.В. Захаренко є директором РІ НАН України. У 1998 р. у Головній астрономічній обсерваторії НАН України він захистив кандидатську дисертацію з розроблення широкосмугових малошумлячих підсилювачів, у 2014 р. в Харківському національному університеті імені В.Н. Каразіна — докторську дисертацію з дослідження імпульсного та спорадичного радіовипромінювання об’єктів Галактики на декаметрових хвилях.
В.В. Захаренко заснував науковий напрям з пошуку спорадичного імпульсного декаметрового радіовипромінювання космічних об'єктів. Він працював і працює над удосконаленням обладнання найбільших у світі радіотелескопів УТР-2 і УРАН-2, NenuFAR та РТ-70. Разом зі співавторами В.В. Захаренко створив каталог радіовипромінювання пульсарів у декаметровому діапазоні хвиль, зареєстрував спорадичне радіовипромінювання, породжуване грозовими процесами (блискавками) в атмосфері Сатурна, та здійснює огляд усього Північного неба з метою пошуку пульсарів і транзієнтних спорадичних джерел.
Велику увагу він приділяє підготовці наукових кадрів, читає лекції студентам, керує роботою аспірантів РІ НАН України, є членом спеціалізованої ради в Каразінському університеті.
Наукова громадськість, друзі, колеги та учні щиро вітають Вячеслава Володимировича з ювілеєм, бажають йому міцного здоров’я, мирного неба та нових звершень в ім’я фізики і радіоастрономії.