ОРГАНІЗАЦІЯ КОНТРОЛЮ ВИКОНАННЯ БУДІВЕЛЬНИХ РОБІТ З ВИКОРИСТАННЯМ ДРОНІВ І СПЕЦІАЛЬНОГО ПРОГРАМНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ
DOI:
https://doi.org/10.15407/scine15.04.021Ключові слова:
дрон, хмарні технології в будівництві, 3D-модель, ортофотоплан, дистанційний контроль, організація будівництва, моніторинг, управління будівельним проектом.Анотація
Вступ. Інноваційні підходи до контролю життєвого циклу будівельних проектів на етапах вишукувальних та проектних робіт, нульового циклу, зведення надземної частини та подальшої експлуатації з використанням дронів і спеціального програмного забезпечення дають компаніям будівельного сектора України унікальний шанс реалізувати
свій потенціал в ході цифрової революції і зайняти гідне місце серед світових лідерів.
Проблематика. Через нестачу оперативних, достовірних даних і показників, які описують стан будівельного майданчика, виникають проблеми відсутності у керівництва актуальної інформації про прогрес реалізації проекту, пізнього виявлення фактичного відхилення ходу виконання робіт від проектної документації, неконтрольованого впливу людського фактора в процесі перевірки обсягів і якості робіт, виконаних підрядними організаціями, недостатньої
комунікації між учасниками проекту, що згодом призводить до перевитрат бюджету і порушення розрахункових термінів виконання проекту.
Мета. Впровадження інноваційних підходів до контролю будівельних проектів інфраструктурного призначення.
Матеріали й методи. Прикладне дослідження з використанням безпілотного літального апарату DJI Phantom 4 PRO,
програмного забезпечення (ПО) DroneDeploy, Pix4D, Virtual Surveyor в рамках моніторингу реалізації проекту з рекультивації Полігону зберігання твердих побутових відходів № 5 в с. Підгірці Обухівського району Київської області.
Результати. Базуючись на даних, отриманих за допомогою дрону, побудованоі ортофотоплани полігону та топографічний план частини полігону з мінливим рельєфом поверхні, за якими виконано аналіз параметрів і характеристик будівельного проекту на різних етапах робіт для прийняття подальших управлінських рішень.
Висновки. Використання дронів довело свою ефективність як інструменту моніторингу та контролю в рамках
процесу організації й управління проектом з рекультивації Полігону зберігання твердих побутових відходів.
Посилання
McKinsey&Company, McKinsey Global Institute. (2017). Reinventing Construction: A Route to Higher Productivity.
Shimizu Corporation.
URL: https://www.shimz.co.jp/en/topics/construction/item12/ (Last accessed: 15.08.2018).
Virtual Surveyor.
URL: https://www.virtual-surveyor.com/ (Last accessed: 15.08.2018)/
AutoCAD.
URL: https://www.autodesk.com/products/autocad/ (Last accessed: 15.08.2018).
The Law of Ukraine " On Innovation Activity".
URL: http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/1560-12 (Last accessed: 15.08.2018).
Ministry of Regional Development, construction and housing and communal services of Ukraine. “Organization of construction production”. 2016/
URL: http://online.budstandart.com/ru/catalog/doc-page.html?id_doc=64312
(Last accessed: 15.08.2018).
Ministry of Regional Development, construction and housing and communal services of Ukraine. “ System of reliability and safety of construction objects. Scientific and technical support of construction objects”. (2016).
URL: http://dbn.co.ua/load/normativy/dbn/1-1-0-755 (Last accessed: 15.08.2018).
Zeltser, R. Ya., Pogoreltsev, V. M., Zeltser, E. R., Tugay, O. A. (2018). Organizaciya budivelnoyi diyalnosti. Kyiv: MP Lesya. [in Ukrainian].
Andreas Renz, Manuel Zafra Solas. (2016). Shaping the Future of Construction. A Breakthrough in Mindset and Technology. Davos, World Economic Forum.
Chris Corody. Five Valuable Business Lessons Learned About Drones in Construction.
URL: https://airreeltech.com/downloads/5Lessons.pdf (Last accessed: 15.08.2018).
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2024 Положення про авторські права Автори, які публікуються у журналі «Наука та інновації», погоджуються на такі умови: Автори зберігають авторські права та надають журналу право першої публікації. Автори можуть вступати в окремі, додаткові договірні угоди для не ексклюзивного розповсюдження надрукованої у журналі «Наука та інновації» версії своєї роботи (статті) (наприклад, розмістити її в інституційному сховищі або опублікувати в своїй книзі), із підтвердженням її первинної публікації у журналі «Наука та інновації». Авторам дозволено розміщувати свою роботу в Інтернеті (наприклад, в інституційних сховищах або на їх веб-сайті).

Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.