70-річчя члена-кореспондента НАН України І.Г. Манцурова
Анотація
Відомий учений-економіст доктор економічних наук, професор, член-кореспондент НАН України Ігор Германович Манцуров народився 4 липня 1953 р. у Запоріжжі. У 1974 р. закінчив Київський інститут народного господарства ім. Д.С. Коротченка (КІНГ, нині — Київський національний економічний університет ім. Вадима Гетьмана). З 1980 по 1982 р. був викладачем, а в 1984—1988 рр. — завідувачем кафедри статистики КІНГ.
З 1988 р., перебуваючи у відрядженні в Республіці Мозамбік, працював професором Державного університету Мозамбіку, заснував і очолив департамент макроекономіки та інституційних перетворень Інституту африканських досліджень, створив національну наукову школу економічної і соціальної статистики. З 1990 р., працюючи у спеціалізованих агенціях ООН та її 12 миротворчих місіях у різних країнах, розробляв і реалізовував програми ООН з розвитку національних економік у країнах Африки і на Балканах. У цей період він започаткував новий науковий напрям, пов’язаний зі створенням і впровадженням механізму адаптації ринкових інститутів високорозвинених країн до реалій та інституціональних особливостей країн, що розвиваються. У 2002 р., повернувшись до України, згідно з рішенням Ради директорів Світового банку, очолив проєкт Світового банку з розвитку приватного сектору в Україні, спрямований на створення за кошти міжнародної спільноти нових інституційних механізмів управління національною економікою, запровадження ефективної регуляторної політики, поліпшення бізнес-середовища, створення нових робочих місць. З 2009 по 2016 р. очолював Науково-дослідний економічний інститут Міністерства економічного розвитку і торгівлі України. Був членом Колегії Міністерства. Нині керує Інститутом системних статистичних досліджень.
І.Г. Манцуров є визнаним міжнародним експертом з розвитку національних економік та інституційних перетворень, який досліджує питання розвитку української економіки в глобальному конкурентному середовищі, а починаючи з лютого 2022 р. — й актуальні та болючі проблеми трансформації української економіки, її післявоєнного відновлення на принципово новій інституційній та організаційній основі.