80-річчя члена-кореспондента НАН України С.А. Бичкова
Анотація
10 травня виповнюється 80 років доктору технічних наук, професору, члену-кореспонденту НАН України Сергію Андрійовичу Бичкову. Після закінчення у 1969 р. Харківського авіаційного інституту життя С.А. Бичкова було тісно пов'язане з ДКБ ім. О.К. Антонова, де він пройшов непростий шлях від інженера-технолога до генерального директора ДП «АНТОНОВ».
С.А. Бичков брав участь у проєктуванні й створенні переважної більшості літаків «Ан» та їхніх модифікацій, у модернізації і випробуваннях літаків Ан-22 «Антей», Ан-124 «Руслан», Ан-225 «Мрія», військово-транспортних літаків Ан-70, Ан-178 тощо. За його пропозицією почалося виготовлення листових і трубчастих деталей за допомогою енергії вибуху, що дозволило вперше застосувати у літакобудуванні технологічні процеси імпульсної обробки металів тиском. Так, для літака Ан-124 «Руслан» було розроблено нові конструктивні елементи полегшених трубопровідних фланцевих стиків і створено принципово нову конструкцію трубопроводу повітряних систем. Наукова діяльність С.А. Бичкова дала змогу розвинути дослідження і розширити впровадження в конструкцію літаків «Ан» прогресивних матеріалів, у тому числі за програмою імпортозаміщення для забезпечення ресурсу і надійності експлуатації авіаційної техніки.
У доробку С.А. Бичкова понад 150 наукових праць, зокрема 13 монографій, 63 авторських свідоцтва і патенти. Серед його учнів 5 докторів і 11 кандидатів наук. Його нагороджено орденами «За заслуги» І, ІІ і ІІІ ст., князя Ярослава Мудрого V ст., Почесною грамотою Верховної Ради України, медалями Міністерства оборони України і Міністерства внутрішніх справ України. Він кавалер Національного ордену «За заслуги» Французької Республіки, лауреат премії Ради міністрів СРСР, Державної премії України в галузі науки і техніки, премії імені І.М. Францевича НАН України. Йому присвоєно звання «Почесний авіабудівник України» і «Заслужений працівник промисловості України».
Наукова громадськість, колеги та учні щиро вітають Сергія Андрійовича з ювілеєм, бажають міцного здоров'я, життєвої енергії, натхнення, щастя, добробуту і довгих років плідної творчої праці,
