75-річчя члена-кореспондента НАН України В.П. Коболева
Анотація
31 серпня виповнюється 75 років українському вченому-геофізику, доктору геологічних наук, професору. члену-кореспонденту НАН України Володимиру Павловичу Коболеву.
У 1973 р. В.П. Коболев закінчив геологічний факультет Київського державного університету ім. Т.Г. Шевченка, потім навчався в аспірантурі і від 1981 р. працює в Інституті геофізики ім. С.І. Субботіна НАН України, обіймаючи нині посаду головного наукового співробітника відділу регіональних проблем геофізики. З 2007 р. є професором кафедри геофізики Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
До основних напрямів наукових досліджень В.П. Коболева належать вивчення геофізичними методами геологічної будови літосфери акваторій, розроблення гіпотези гарячих поясів Землі, в основі якої, подібно до теорії тектоніки літосферних плит, лежить відомий постулат про переміщення в часі магнітних полюсів. Відмінністю від концепції плитової тектоніки є те, що вчений аналізує просторове розміщення автоматично пов’язаних з ними палеомагнітних екваторів. В.П. Коболев показав рифтогенну зумовленість палеомагнітних екваторів і вкорінення вздовж тектонічно ослабленої зони рифтогенів глибинних мультимагматогенів мантійних діапірів або плюмів і порушив питання про первісну протерозойську рифтогенну подільність, загальну як для океанічної, так і для континентальної земної кори.
В.П. Коболев є автором близько 300 наукових праць, зокрема співавтором 13 колективних монографій. Він брав участь у багатьох морських геофізичних експедиціях з дослідження ареалу Атлантичного океану, зокрема континентальної окраїни західної Африки (шельф Гвінейської Республіки), був учасником експедицій на науково-дослідних суднах «Академік Вернадський», «Михайло Ломоносов», «Професор Водяницький», «Професор Колесников», «Володимир Паршин», «Київ».
Колеги щиро вітають ювіляра і бажають йому здоров’я, натхнення та подальших творчих досягнень.