Гетьман П. Скоропадський і гетьманська держава в польській історіографії

Автор(и)

DOI:

https://doi.org/10.15407/uhj2024.03.160

Ключові слова:

П. Скоропадський, Українська Держава, Українська Центральна Рада, німецька військова інтервенція, польська історіографія, В. Менджецький

Анотація

Мета полягає у спробі показати, як у сучасній польській історіографії представлено перебіг Української революції 1917—1921 рр., що у часі збіглося зі становленням II Речіпосполитої. Доля обох народів у ті часи склалася по-різному. Польський погляд на українські події дає додаткові можливості й аргументи в пошуках відповіді на питання про поразку українського державотворення.

Методологічною основою є принципи історизму, використання загальнонаукових і спеціально-історичних методів дослідження, зокрема структурно-функціонального, системного аналізу історіографічних фактів, порівняльно-історичного.

Наукова новизна полягає у запровадженні до українського історіографічного дискурсу оригінальної і змістовної монографічної праці польського історика В. Менджецького, яка досі малознана у середовищі вітчизняних дослідників. Фахівець пропонує розглядати українські події у широкому контексті Першої світової війни, німецької військової присутності в Україні.

Висновки. Книжка В. Менджецького побудована на ретельному і всебічному вивченні як українських, так і німецьких джерел, із залученням широкого історіографічного кола праць, що дало можливість досліднику провести глибокий об’єктивний аналіз подій і дійти ряду критичних висновків, які розглянуто у статті.

##submission.downloads##

Опубліковано

2024-11-17

Як цитувати

Верстюк, В. (2024). Гетьман П. Скоропадський і гетьманська держава в польській історіографії. Український історичний журнал, (3), 160–186. https://doi.org/10.15407/uhj2024.03.160

Номер

Розділ

МЕТОДОЛОГІЯ. ІСТОРІОГРАФІЯ. ДЖЕРЕЛОЗНАВСТВО

##category.category##