Витоки і трансформації російського історіографічного міфу про політичні плани Наполеона Бонапарта щодо Росії напередодні та під час війни 1812 р.

Автор(и)

DOI:

https://doi.org/10.15407/uhj2024.01.113%20

Ключові слова:

російська історіографія, міфи, Наполеон Бонапарт, війна 1812 р., «польське питання», українські землі., російська історіографія, міфи, Наполеон Бонапарт, війна 1812 р., «польське питання», українські землі

Анотація

Мета полягає у критичному переосмисленні російського історіографічного доробку історії війни 1812 р.

Методологія передбачає системне дотримання принципів історизму та неупередженості. Використано проблемно-хронологічний, порівняльно-історичний методи із залученням історіографічного аналізу та критично-аналітичного підходу.

Наукова новизна. Вперше у сучасній вітчизняній історіографії на основі різноманітних джерел здійснено спробу комплексного вивчення специфіки утворення та поширення міфів у російській офіційній історіографії щодо політичних планів Наполеона Бонапарта відносно Росії напередодні та під час війни 1812 р. Спростовується поширене в історіографі твердження окремих російських істориків, що нібито під час перебування в Москві французький імператор планував розчленувати та знищити Росію.

Висновки. Відстежено витоки виникнення й поширення російських міфів і фальсифікацій щодо російсько-французьких відносин напередодні 1812 р., політичних планів Наполеона під час воєнної кампанії. На основі критичного аналізу наукового доробку праць представ ників російської офіційної історіографії робиться висновок, що викривлення історичних реалій у цілому було зумовлене політичним замовленням влади.

##submission.downloads##

Опубліковано

2024-11-18

Як цитувати

Захарчук, О. (2024). Витоки і трансформації російського історіографічного міфу про політичні плани Наполеона Бонапарта щодо Росії напередодні та під час війни 1812 р. Український історичний журнал, (1), 113–129. https://doi.org/10.15407/uhj2024.01.113

Номер

Розділ

МЕТОДОЛОГІЯ. ІСТОРІОГРАФІЯ. ДЖЕРЕЛОЗНАВСТВО

##category.category##