ЕКОНОМІКО-МАТЕМАТИЧНА МОДЕЛЬ ВАЛЮТНОГО КУРСУ ДО РЕЗЕРВНОЇ ВАЛЮТИ

Автор(и)

  • Дмитро ОЛЄЙНІК фізична особа – підприємець

Ключові слова:

моделі управління економікою, валютний курс

Анотація

Сьогодні «курс долара», мабуть, найбільш обговорювана тема економіки України. І це не дивно – різке знецінення національної валюти призвело до банкрутства банків, підприємств, зниження рівня життя населення. Але чи відповідає офіційний курс фундаментальному, і як розрахувати фундаментальний курс – відповіді на ці питання і присвячена ця стаття.
У статті досліджуються основні фактори, що впливають на фундаментальний курс валюти в перехідних економіках країн пострадянського простору, представлені модель фундаментального курсу і результати розрахунків для України і Росії, а також наведені джерела інформації, необхідної для побудови моделі.
Здійснене дослідження дає підставу зробити висновок, що офіційний курс валюти в Україні сьогодні істотно завищений і негативно впливає на економіку.

Посилання

Panilov M.A. Razvitie teorii valyutnogo kursa i evolyutsiya printsipov ego modelirovaniya [Development of the theories of exchange rate and the evolution of the principles of its modeling]. Audit i Finans. Analiz – Audit and Financ. Analysis, 2009, No. 4, pp. 261–284 [in Russian].

Balatskii E.V. Faktory formirovaniya valyutnykh kursov: plyuralizm modelei, teorii i kontseptsii [Factors of formation of exchange rates: the pluralism of models, theories, and conceptions]. Mir. Ekon. i Mezhdun. Otnosh. – World Economy and Intern. Relat., 2003, No. 1, pp. 46–59 [in Russian].

##submission.downloads##

Опубліковано

21.11.2024

Як цитувати

ОЛЄЙНІК , Д. (2024). ЕКОНОМІКО-МАТЕМАТИЧНА МОДЕЛЬ ВАЛЮТНОГО КУРСУ ДО РЕЗЕРВНОЇ ВАЛЮТИ. Економіка України, 58(11(648), 56–70. вилучено із https://nasu-periodicals.org.ua/index.php/economyukr/article/view/2015-11-5

Номер

Розділ

Фінанси. Податки. Кредит